Lampy przemysłowe LED

0
Share

Wielu z nas doskonale wie o tym, że lampy przemysłowe LED to te stosowane w halach magazynowych, w zakładach produkcyjnych i na placach manewrowych przy obiektach przemysłowych. Oświetlenie takowe wyróżnia znaczna wydajność i co równie istotne w dzisiejszych czasach to to, że mogą być to także lampy solarne. W sensie eksploatacyjnym tego typu oświetlenie np. na placu manewrowym będzie znacznie bardziej opłacalne, ponieważ jest to jednorazowa inwestycja. Później lampy działają niemal co noc przez kilka lat.

Jakość wykonania

W przypadku lampy przemysłowe LED jakość ma kluczowe znaczenie, bo do magazynów trafia jedynie oświetlenie oszczędne, powszechnie dostępne i niezużywające się nadmiernie. Tego typu wymogi rzecz jasna spełnia wiele produktów, które firmy eksploatujące hale magazynowe zamawiają w znacznych ilościach, ponieważ zależy im na tym, aby szybko i sprawnie zamontować tego typu oświetlenie. Nie jest tajemnicą, że zależy im również na tym, aby montaż był tani. Ten typ oświetlenia wiąże się przede wszystkim z wydajnością i niskim zużyciem energii elektrycznej. Problem tkwi jedynie w tym, że na rynku jest mnóstwo kiepskich jakościowo lamp, które jednoznacznie da się nazwać tanimi, ale też i niezbyt odpornymi na warunki atmosferyczne, czy uszkodzenia mechaniczne. Dlatego warto zainwestować w opcję nieco droższą, która to w sieci ma opinię dostatecznie trwałej i żywotnej.

Produkcja

Nie da się ukryć tego, że lampy przemysłowe LED wykonuje się z tanich i powszechnie dostępnych materiałów, a sama metoda produkcji nie jest zbyt skomplikowana. Zwłaszcza, że dla klientów ważne jest przede wszystkim to, aby koszt produkty pozostał możliwie, jak najniższy. Wracając do przykładu placu manewrowego przy magazynie – nie ulega wątpliwości, że ilość lamp niezbędnych do oświetlenia tego typu powierzchni może być gigantyczna. Dlatego w tym przypadku cena i trwałość mają ogromne znaczenie. Dlatego też lampy LED to jedyne możliwe rozwiązanie, dzięki któremu rachunki za energię elektryczną pozostaną na poziomie akceptowalnym.

Panele fotowoltaiczne

Nie jest tajemnicą, że po placach manewrowych, które znajdują się np. przy dużych magazynach, manewrują spore samochody dostawcze. Oznacza to, że kierowcy potrzebują sporo miejsca do wykonywania licznych manewrowania. Co więcej, plac musi być oświetlonym w maksymalnym stopniu. Dlatego też na wielu takich placach stosuje się lampy uliczne, a teraz są to lampy, które od góry wyposażone są w panel fotowoltaiczny, akumulator, a od dołu w panel z diodami LED. Opcja taka wydaje się dostatecznie wydajna i korzystna cenowo. Ponadto, panele fotowoltaiczne po założeniu działają w zasadzie bezobsługowo. Raz na jakiś czas należy jedynie wejść po drabinie, po to, aby oczyścić panel z zabrudzeń. Dzięki temu oświetlenie dłużej pozostanie sprawne.

Hala magazynowa

Lampy przemysłowe LED w przypadku hali magazynowej mogą być tymi zasilanymi bezpośrednio za pomocą paneli fotowoltaicznych znajdujących się na dachu konkretnego obiektu przemysłowego. W takich przypadkach da się też zainwestować w panele, regulatory napięcia, akumulatory żelowe i dostatecznie wydajne oświetlenie.

Opcja ta wydaje się odpowiednia na mniejszą skalę, czyli do altany na działce rekreacyjnej, ale nie w przypadku sporego obiektu przemysłowego. Tutaj mogłaby okazać się zbyt złożona, ponieważ zamiast zespołu akumulatorów, wyposażona jest raczej w jedną lub dwie spore turbiny wiatrowe, które znajdują się w tym najbliższym otoczeniu. Te z kolei mogą wyprodukować odpowiednią ilość energii elektrycznej także w nocy i zasilą oświetlenie hali magazynowej niemal za darmo.

Takie rozumowanie jest jak najbardziej poprawne. Zwłaszcza w przypadku obiektów przemysłowych, ponieważ w dzisiejszych czasach wydatki na energię elektryczną trzeba ograniczać. Tylko wtedy koszt utrzymania hali będzie akceptowalnym.

Related Posts