Okno drewniane czy PCV? Co wybrać?

0
Share

Budując własny dom prędzej czy później staniemy przed wyborem rodzaju okien do naszego mieszkania. Na co wtedy powinniśmy się zdecydować? Odpowiedź na to pytanie jest trudna i w dużej mierze zależy od tego czego oczekujemy od okien. Poniżej znajdziecie porównanie cech obu typów, które powinno Wam pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.

Okna drewniane

Kiedyś stanowiły większość jednak na przestrzeni czasu proporcje się odwróciły na ich niekorzyść. Z czego to wynika? Kiedyś ludzie po prostu nie mieli innego wyboru dlatego ten rodzaj okien dominował, jednak to nie znaczy, że w obecnych czasach wybór obien drewnianych jest złym wyborem. Obecnie możliwe jest wykonanie okien drewnianych o parametrach podobnych jak w przypadku okien z PCV. Cena takiego rozwiązania będzie, jednak zdecydowanie wyższa. Jeśli jednak Wasz budżet pozwala na wybór okien drewnianych to warto się nad tym poważnie zastanowić bo jest to rozwiązanie niezwykle eleganckie i prestiżowe.

Okna z PCV

Największą ich zaletą jest stosunkowa niska cena i dobre w stosunku do niej parametry. Minusem może być z kolei to, że większość obecnie stosowanych okien jest wykonywana z PCV, więc nie można liczyć na to, że przy ich użyciu uda się Wam wyróżnić. Do dodania odrobiny stylowości można zastosować w takich oknach nakładki aluminiowe, które oprócz tego, że zmienią ich wygląd to uchronią plastik przed żółknięciem w skutek promieniowania słonecznego.

Related Posts